Virtualna šetnja školom

* I. skupinu učenika čine učenici 1. i 2. razreda

* II. skupinu učenika čine učenici 3. i 4. razreda

odmor za I. skupinu učenika (9:10 - 9:20)

3. 09:20 - 10:00 (za I. skupinu učenika)
3. 9:15 - 9:55 (za II. skupinu učenika)

odmor za II. skupinu učenika (9:55 - 10:05)

8. 13:05 - 13:45 (samo u školi)
13:00 - 14:00 - vrijeme za čišćenje i dezinfekciju prostora
0. 13:15 - 13:55 (samo dvorana)
odmor za I. skupinu učenika (15:25 - 15:35)
3. 15:35 - 16:15 (za I. skupinu učenika)
3. 15:30 - 16:10 (za II. skupinu učenika)
odmor za II. skupinu učenika (16:10 - 16:20)

20.09.2021. 14:48
U organizaciji Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU u Splitu je danas održana konferencija svečanog predstavljanja Financijskih mehanizama Europskog gospodarskog prostora (EGP) i Kraljevine Norveške 2014.- 2021. u Republici Hrvatskoj ... The post Projekt ATTEND na svečanom predstavljanju financijskih mehanizama EGP i Kraljevine Norveške appeared first on CARNET .

17.09.2021. 15:21
CARNET webinari o e-Škole digitalnim sadržajima za učenje i poučavanje
Nastava je tek nedavno počela, a vaš raspored je već prilično gust? U potrazi ste za inspiracijom kako na jednostavan način iskoristiti već dostupne digitalne sadržaje u vlastitoj nastavi? Pozivamo ... The post CARNET webinari o e-Škole digitalnim sadržajima za učenje i poučavanje appeared first on CARNET .

Otvorena vrata škole

Regionalni centar kompetentnosti – Industrija 4.0

Projekt Regionalni centar kompetentnosti u strukovnom obrazovanju u strojarstvu – Industrija 4.0 (UP.03.3.1.04.0001) pokrenut je s ciljem uspostave Regionalnih centara kompetentnosti u strukovnom obrazovanju u strojarstvu – Industrija 4.0 koji će svojom opremljenošću i stručnim kadrovima kao nositelji kvalitetnog strukovnog obrazovanja omogućiti učenje temeljeno na radu i povezanost sa svijetom rada.

SŠ Dugo Selo jedan je od 15 partnera na projektu, a imat će ulogu Centra izvrsnosti za robotiku.

Više o projektu

Cilj projekta: Uspostava RCK koji će stručnim usavršavanjem odgojno-obrazovnih djelatnika, modernizacijom postojećih obrazovnih programa, razvojem novih programa i promocijom strukovnih zanimanja - provoditi učenje temeljeno na radu, poticati i podupirati inovativnost, razvoj i primjenu digitalnih proizvodnih tehnologija kod učenika i odraslih polaznika u svrhu cjelokupnog razvoja strukovnog obrazovanja i osposobljavanja u Zagrebačkoj županiji i RH.

Regionalni centar kompetentnosti ima dvostruku namjenu:

• Učeća tvornica (Learning Factory)
  • Demonstracijsko-proizvodni pogon čiji se kapaciteti iznajmljuju za potrebe gospodarstva (Tech Shop)

Regionalni centar kompetentnosti će biti uspostavljen na 3 lokacije:

1. Srednja strukovna škola Velika Gorica - Regionalni centar kompetentnosti; Centar izvrsnosti za CAD/CAM/CNC sustave i 3D tehnologije
  2. Srednja škola Dugo Selo - Centar izvrsnosti za robotiku
  3. Srednja strukovna škola Samobor - Centar izvrsnosti za senzoriku, automatiku i obnovljive izvore energije

Trajanje projekta: prosinac 2019.- prosinac 2023. (48 mjeseci)

Vrijednost projekta: 46.634.586,53 kuna i u cijelosti se financira iz Europskog socijalnog fonda.

Elementi projekta su:

E1: Uspostava organizacije rada i razvoja regionalnog centra kompetentnosti

E2: Razvoj i/ili unaprjeđenje te provedba redovitoga strukovnog obrazovanja, programa obrazovanja odraslih u RCK

E3: Jačanje kompetencija odgojno-obrazovnih radnika i mentora zaposlenih kod poslodavaca vezanih za provedbu programa redovitog strukovnog obrazovanja i programa za obrazovanje odraslih

E4: Promocija strukovnih zanimanja i rada RCK

EV: Promidžba i vidljivost

EPM: Upravljanje projektom i administracija

Za više informacija o projektu posjetite mrežnu stranicu https://www.rck-vg.hr/ ili se obratite voditeljici projekta Katarini Cicivarić na e-mail: kcicvaric@obrtnicko-uciliste.hr

Pomoćnik ministrice u obilasku SŠ Dugo Selo
Autor: Ružica Mlinarić, 25. 5. 2018.

Pomoćnik ministrice znanosti i obrazovanja Vlado Prskalo posjetio je u petak, 25. svibnja, našu školu koja je prijavljena na natječaj za uspostavu regionalnih centara kompetentnosti.

Ravnateljica Darinka Svetec je sa svojim stručnim suradnicama dočekala pomoćnika Prskala, a s njim i gradonačelnika Nenada Paniana, zamjenika župana Zagrebačke županije Hrvoja Frankića i pročelnicu Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu Mirelu Katalenac te ih povela u obilazak škole.

Gosti su razgledali učionice u kojima se održava nastava strukovnih predmeta s posebnim naglaskom na njihovu opremljenost. Ovaj posjet i susret ima za cilj, kako navodi pomoćnik, pridonijeti sagledavanju prednosti i nedostataka u funkcioniranju sustava srednjoškolskog obrazovanja.

Pomoćnika Vladu Prskala posebno je oduševio projekt Scaling Up Inclusion te je kratko porazgovarao s partnerima škole iz Portugala, Turske, Španjolske i Italije koji su ujedno i demonstrirali svoje aktivnosti na projektu.

Uspostavom centara kompetentnosti strukovnog obrazovanja želi se stvoriti mjesta kvalitetnog stručnog osposobljavanja i cjeloživotnog učenja, izvrsnih nastavnika te suradnje s gospodarskim subjektima. U prvoj fazi imenovat će se centri u područjima turizma i ugostiteljstva, strojarstva, elektrotehnike, informacijske i komunikacijske tehnologije, poljoprivrede i zdravstva. Školama koje budu odabrane raspodijelit će se  oko milijardu kuna iz fondova EU, a sredstva su namijenjena za izgradnju i obnovu infrastrukture, nabavu opreme, dodatnu edukaciju nastavnika, razvoj strukovnih programa i financiranje cjeloživotnog učenja.

Nikolina Ćorković, prof.