JESENSKI UPISNI ROK

Učenici koji ostvare pravo upisa u prvi razred mogu se upisati (dolaskom u školu):

• 28.8.2023. - od 08.00 do 13.00 sati
  • 29.8.2023. - od 08.00 do 13.00 sati

ili slanjem upisnice i ostale dokumentacije na e-poštu: upisi.ssds@gmail.com (do 29.08.2023.godine u 13.00 sati)

VAŽNO:

Učenici sa teškoćama u razvoju koji su ostvarili pravo izravnog upisa školi dostavljaju:

• Potpisanu upisnicu
  • Mišljenje stručne službe HZZO-a za profesionalno usmjeravanje
  • Rješenje nadležnog ureda državne uprave o primjerenom obliku obrazovanja

Navedenim učenicima za upis u školu nije potrebna Potvrda medicine rada/obiteljskog/školskog liječnika.

POTREBNA DOKUMENTACIJA ZA UPIS :

OPĆA GIMNAZIJA - bodovni prag 60 bodova

EKONOMIST

• Potvrda nadležnog školskog liječnika

TEHNIČAR ZA RAČUNALSTVO

STROJARSKI RAČUNALNI TEHNIČAR

AUTOMEHANIČAR - jmo

INSTALATER GRIJANJA I KLIMATIZACIJE - jmo

PLINOINSTALTER - jmo

ELEKTROMEHANIČAR - jmo

ELEKTROINSTALATER - jmo

FRIZER - jmo

• Ugovor o naukovanju
Zdravstvene kontraindikacije za četverogodišnje programe

OPĆA GIMNAZIJA - Kronični poremećaji koji znatno remete kognitivno funkcioniranje.

TEHNIČAR ZA RAČUNALSTVO - Oštećenje funkcije vida, neraspoznavanje boja, nedostatak stereovida, gluhoća ili teža nagluhost u govornom području, kronični poremećaji koji remete kognitivno, emocionalno i psihomotoričko funkcioniranje, kronični poremećaji koji remete funkciju mišićno-koštanog sustava.

EKONOMIST - Slabovidnost/sljepoća. Gluhoća i teža nagluhost u govornom području. Oštećenje glasa i/ili govora koja utječu na komunikaciju. Teža oštećenja funkcije gornjih ekstremiteta. Kronični poremećaji koji značajno remete kognitivno funkcioniranje.

Jedinstveni popis zdravstvenih kontraindikacija srednjoškolskih obrazovnih programa u svrhu upisa u I. razred srednje škole

Zdravstvene kontraindikacije za JMO zanimanja

AUTOMEHANIČAROštećena funkcija vida. Oštećenje funkcije sluha i nemogućnost nošenja osobnih zaštitnih sredstava za zaštitu sluha pri radu u buci. Neraspoznavanje osnovnih boja. Teža oštećenja funkcije mišićno-koštanog, dišnog i/ili srčano-žilnog sustava. Kronični poremećaji koji trajno remete kognitivno i emocionalno funkcioniranje. Kronični poremećaji koji mogu dovesti do gubitka svijesti i/ili ravnoteže.Teže oštećenje funkcije kože na šakama i podlakticama.

INSTALATER GRIJANJA I KLIMATIZACIJEOštećena funkcija vida i nedostatak stereovida. Oštećenje funkcije sluha i nemogućnost nošenja osobnih zaštitnih sredstava za zaštitu sluha pri radu u buci. Neraspoznavanje osnovnih boja.Teža oštećenja funkcije mišićno-koštanog, dišnog i/ili srčano-žilnog sustava. Kronični poremećaji koji znatno remete kognitivno, emocionalno i psihomotoričko funkcioniranje. Kronični poremećaji koji mogu dovesti do gubitka svijesti i/ili ravnoteže. Teže oštećenje funkcije kože na šakama i podlakticama.

PLINOINSTALATEROštećena funkcija vida i nedostatak stereovida. Oštećenje funkcije sluha i nemogućnost nošenja osobnih zaštitnih sredstava za zaštitu sluha pri radu u buci. Neraspoznavanje osnovnih boja. Nedostatak njuha. Teža oštećenja funkcije mišićno-koštanog, dišnog i srčano-žilnog sustava. Kronični poremećaji koji znatno remete kognitivno, emocionalno i psihomotoričko funkcioniranje. Kronični poremećaji koje mogu dovesti do gubitka svijesti i/ili poremećaja ravnoteže.

ELEKTROMEHANIČAROštećenje funkcije vida, neraspoznavanje boja, nedostatak stereovida, gluhoća ili teža nagluhost u govornom području, kronični poremećaji koji remete kognitivno, emocionalno i psihomotoričko funkcioniranje, kronični poremećaji koji remete funkciju mišićno-koštanog sustava, kronične bolesti koji trajno remete funkciju srčano-žilnog i dišnog sustava, te kronični poremećaji koji mogu dovesti do gubitka svijesti i/ili poremećaja ravnoteže.

ELEKTROINSTALATEROštećenje funkcije vida, neraspoznavanje boja, nedostatak stereovida, gluhoća ili teža nagluhost u govornom području, kronični poremećaji koji remete kognitivno, emocionalno i psihomotoričko funkcioniranje, kronični poremećaji koji remete funkciju mišićno-koštanog sustava, kronične bolesti koji trajno remete funkciju srčano-žilnog i dišnog sustava, te kronični poremećaji koji mogu dovesti do gubitka svijesti i/ili poremećaja ravnoteže.

FRIZER  - Slabovidnost/sljepoća, neraspoznavanje boja, gluhoća/teža nagluhost u govornom području, oštećenja glasa i/ili govora koja utječu na komunikaciju. Kronični poremećaji koji onemogućavaju uredno kognitivno i emocionalno funkcioniranje. Teže oštećenje funkcije mišićno-koštanog sustava. Dišni poremećaji s težim oštećenjem funkcije pluća. Teže oštećenje funkcije kože na otkrivenim dijelovima tijela. Utvrđene alergije na profesionalne alergene.

Popis licenciranih tvrtki u kojima učenici mogu obavljati praktičnu nastavu

Klikom na pojedino zanimanje možete saznati koje tvrtke imaju licencu za obavljanje učeničke prakse u Gradu Zagrebu i Zagrebačkoj županiji.

AUTOMEHANIČAR

ELEKTROINSTALATER

ELEKTROMEHANIČAR

FRIZER

INSTALATER GRIJANJA I KLIMATIZACIJE

PLINOINSTALATER

Detaljniji pregled slobodnih mjesta možete vidjeti OVDJE.

Deficitarna zanimanja na području Zagrebačke županije i Grada Zagreba

OVDJE možete vidjeti koja su deficitarna zanimanja na području Zagrebačke županije i grada Zagreba prema podacima Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i Obrtničke komore.