Nastavnici Srednje škole Dugo Selo primili nagradu za najuspješnije odgojno-obrazovne djelatnike
Autor: Administrator , 8. 10. 2022.

Nastavnici Srednje škole Dugo Selo, Miroslav Begić i Petar Rajaković, treću godinu zaredom dobili su nagradu za najuspješnije odgojno-obrazovne djelatnike u Hrvatskoj, ovoga puta za školsku godinu 2021./2022.

Nagradu je,  5. listopada, upravo na Svjetski dan učitelja, uručio ministar Fuchs u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu.

Nastavnici Petar Rajaković i Miroslav Begić s nagradama

Miroslav Begić, nastavnik ekonomske skupine predmeta, i Petar Rajaković, nastavnik predmeta elektrotehničkog područja uvršteni su na popis od svega 513 nastavnika, učitelja i ostalih odgojno-obrazovnih djelatnika koji su priznati kao najbolji. Nagrada se dodjeljuje unazad nekoliko godina s ciljem poticanja na nastavak kvalitetnog rada prosvjetnih djelatnika, inovacije i kreativnosti pri izvođenju nastave.

Vrijedni nastavnici koji su redovito zauzeti brojnim projektima kratko su komentirali svoj uspjeh:

"Već treću godinu zaredom Ministarstvo obrazovanja me nagrađuje kao jednog od 500 najuspješnijih nastavnika. Osjećam se ponosno na svoj rad i ostvareni uspjeh." - govori Petar Rajaković.

"Prije svega važno je voljeti svoju profesiju i potom strpljivim, ustrajnim i kreativnim radom do uspjeha." - poručuje Miroslav Begić.

Natjecanja, publikacije i projekti koji su profesoru Begiću osigurali nagradu su:

• Milenijsko natjecanje u Osijeku na Ekonomskom fakultetu u Osijeku za učenike srednjih škola „Kreativni kalendar“
  • Poslovni izazov 2022. godine koji je organizirala Europska poslovna škola Zagreb, Udruga poduzetni i Privatna gimnazija i ekonomska škola Katarina Zrinski
  • Nacionalno natjecanje iz financijske pismenosti u organizaciji PBZ-a i udruge Šibenik PBZnalci
  • Nacionalno natjecanje Europski kviz o novcu u organizaciji HUB-a
  • Nacionalno natjecanje „Osiguraj se mudro“ u organizaciji HANFA-e
  • Međunarodni projekti na e-Twinning portalu Svjetski dan štednje 2021. godine
  • Međunarodni projekt na e-Twinning portalu Školica računovodstva
  • 50 objavljenih, otvorenih digitalnih sadržaja iz predmeta Osnova računovodstva, Računovodstva troškova i imovine, Računovodstva proizvodnje i trgovine, Bankarstva i osiguranja za treći i četvrti razred
  • objavljena e-knjiga Zanimanje ekonomist
  • Odrađena praktična nastava „Nastavnici u poduzeća“ Merkur osiguranje
  • Održana kreativna radionica za učenike za Svjetski dan štednje 2021.
  • Certifikat Akademije znanja, ŠK- za odslušanih 9 online predavanja

Natjecanja, publikacije i projekti koji su profesoru Rajakoviću osigurali nagradu su:

• predavanja i radionica za nastavnike, kroz otvoreni digitalni obrazovni sadržaj kojim se potiče primjena novih nastavnih metoda rada na multimedijskim platformama
  • pripremanje i organizacija javnog događanja na županijskoj i međunarodnoj razini, kroz uređenje društvenih mreža škole Facebook i Instagram
  • sudjelovanje i doprinos realizaciji Erasmus + projekta te državnog projekta „Regionalni centar kompetentnosti – Industrija 4.0“
  • sudjelovanje u radnim skupinama za izradu standarda zanimanja, standarda kvalifikacije i strukovnih kurikuluma preko ASOO-a.
  • rad u strukovnoj udruzi Elektronički i računalni klub koja potiče, razvija i unapređuje struku

Tekst: Paula Surjan, prof.

Foto: nastavnici M. Begić i P. Rajaković, knjiž. N. Ćorković