Svi redoviti učenici Srednje škole Dugo Selo ostvaruju pravo na besplatno korištenje školskih udžbenika i radnih bilježnica.

Dvije su osnove po kojima se učenicima osigurava besplatno korištenje udžbenika:

1. Redoviti učenici Srednje škole Dugo Selo s prebivalištem na području grada Dugog Sela ili drugog grada u kojem to pravo ne ostvaruju
    2. Redoviti učenici Srednje škole Dugo Selo s prebivalištem na području grada Zagreba

1. Dugoselski udžbenici

Za ostvarivanje prava na besplatno korištenje udžbenika i radnih bilježnica prema točki 1 nije potrebno podnijeti zahtjev Gradu Dugom Selu.

2. Zagrebački udžbenici

Za ostvarivanje prava na besplatno korištenje udžbenika i radnih bilježnica prema točki 2 obavezno je podnijeti zahtjev Gradu Zagrebu. Upute i obrasci za ostvarivanje prava tog prava nalaze se ovdje: (https://zagreb.hr/nabava-udzbenika-i-drugih-obrazovnih-materijala-za/187803)

Zahtjev (Obrazac 2) s prilozima roditelji učenika s prebivalištem u Gradu Zagrebu šalju isključivo na e-mail: nabava.srednje-skole@zagreb.hr

Potpisanom zahtjevu (Obrazac 2) se prilaže Popis udžbenika/drugih obrazovnih materijala koje će učenik koristiti u razredu koji pohađa školske godine 2024./ 2025., a koji treba ovjeriti škola koju učenik pohađa.

Ovjereni popisi udžbenika nalaze se na mrežnoj stranici škole.

Rok za predaju zahtjeva:

1. krug: 3. – 27. 6. 2024. do 12,00 sati (do tada zahtjev treba biti zaprimljen),

2. krug: 27. 6. 2024. nakon 12,00 sati do 6. 9. 2024. do 12,00 sati (do tada zahtjev treba biti zaprimljen).

Darinka Svetec, dipl.ing.