Nakon što su naši učenici prvih razreda tijekom ove školske godine sudjelovali na radionicama nenasilne komunikacije, i naši nastavnici i stručni suradnici dobili su priliku sudjelovati u dvosatnoj radionici nenasilne komunikacije za nastavničko osoblje, koja je održana u petak, 15. svibnja, u školskoj knjižnici. Radionicu je provela Ana Tomić, trenerica nenasilne komunikacije i vanjska suradnica Udruge AYES, u sklopu projekta „Dugo Selo, miran put!“.
Praktičnim i interaktivnim radom sudionici su razvijali vještine jasnog izražavanja potreba i granica, aktivnog slušanja te vođenja zahtjevnih razgovora bez eskalacije konflikta. Posebna pažnja posvetila se situacijama iz školskog okruženja – komunikaciji s učenicima, roditeljima i kolegama. Na konkretnim vježbama i primjerima iz prakse, nastavnici su dobili alate za smanjivanje nesporazuma, prevenciju sukoba i stvaranje podržavajuće radne atmosfere.
Nakon kratkog teorijskog uvoda, nastavnici i stručne suradnice sudjelovali su u nizu iskustvenih i zanimljivih aktivnosti u parovima i grupi. Uz to su imali prostora za razmjenu iskustva i druženje u ugodnoj i opuštenoj atmosferi.
Zahvaljujemo voditeljici i Udruzi te se veselimo daljnjem nastavku suradnje!
Priredila: Nina Jurić, soc. ped.