Učenici smjera ekonomist nemaju kurikulumom planiranu praktičnu nastavu. Stoga su u SŠ Dugo Selo nastavnici zanimanja ekonomist odlučili praktičnu nastavu sami osmisliti te pokrenuli školski projekt „Vježbenička banka d.o.o., SŠ Dugo Selo.

Projekt simulira bankarsko poslovanje u posebno opremljenom prostoru sa bankarskom opremom.

Zagrebačka banka d.d. – Poslovnica Dugo Selo, s kojom nastavnici smjera ekonomist SŠ Dugo Selo imaju dugogodišnju suradnju, prepoznala je vrijednost projekta i odlučila ga financijski poduprijeti novčanom donacijom kao i bankarskom opremom.

Ciljana skupina:

• učenici svih razreda zanimanja ekonomist, ali i zainteresirani učenici drugih razreda i zanimanja.

Cilj projekta:

• pripremiti i osposobiti učenike za usvajanje novih znanja i vještina neophodnih za nastavak obrazovanja i tržište rada iz područja financijske pismenosti, etike i građanskog odgoja.

Očekivani rezultati projekta:

• primjena novih metoda poučavanja (metoda simulacije i uloga) u nastavi s ciljem povećanja motivacije učenika i kvalitete nastavnog procesa.
  • učenici postaju financijski odgovorniji (racionalnije upravljaju novcem, razvijaju ispravno ponašanje i stavove prema novcu).

Zahvaljujemo Zagrebačkoj banci d.d., Zagreb što je prepoznala važnost ulaganja u obrazovanje i praktičnu nastavu mladih.

U Dugom Selu, dana 1.10.2024.                    Sastavio: Miroslav Begić, prof.-savjetnik