Dragi učenici,

Sa zadovoljstvom vas obavještavamo o prilici za sudjelovanje u Erasmus+ aktivnostima u sklopu Erasmus+ akreditacije Srednje škole Dugo Selo, a  koji ima za cilj unapređenje vaših strukovnih znanja i stjecanje novih vještina kroz stručnu praksu. Aktivnosti su osmišljene kako bi vam se pružila prilika za osobni razvoj, povećanje zapošljivosti i lakši prijelaz na tržište rada nakon završetka obrazovanja.

Učenici dobivaju financijsku potporu tijekom mobilnosti koja pokriva troškove putovanja, smještaj i prehranu. Za učenike je također osiguran džeparac koji će pokriti tekuće troškove u Španjolskoj. Dakle, učenicima je mobilnost u cijelosti financirana, te učenici i njihovi roditelji ne snose nikakve troškove.

Vrijeme provedeno na mobilnosti  učenicima je opravdano, te se smatra da su bili na stručnoj praksi. Učenici će dobiti potvrdu o obavljenoj stručnoj praksi, koja im kasnije može poslužiti kao preporuka pri zapošljavanju ili sudjelovanju u sličnim projektima.

Mobilnost učenika odvijat će se prema područjima rada u radionicama partnera.

Trogodišnja zanimanja drugih i trećih razreda (Instalater grijanja i klimatizacije, Plinoinstalater, Automehaničar, Elektroinstalater, Elektromehaničar i Frizer) imat će mobilnosti u Sevilli gdje će obavljati stručnu praksu kod poslodavca u trajanju od 2 tjedna. Obavljanje stručne prakse realizirati će se u drugom polugodištu školske godine 2024 – 2025 odnosno od 03.03 do 14.03.2025.

Rok za podnošenje prijave je 27.09.2024.

Prijava na natječaj vrši se isključivo online, putem prijavnog obrasca, a poveznica za prijavu je:

Četverogodišnja zanimanja trećih i četvrtih razreda (Tehničar za računalstvo, Strojarski računalni tehničar i Ekonomist) imat će mobilnosti u Valenciji gdje će obavljati stručnu praksu s mentorima u trajanju od 1 tjedna. Obavljanje stručne prakse realizirati će se u drugom polugodištu školske godine 2024 – 2025.

Rok za podnošenje prijave je 27.09.2024.

Programi za učenike:

• Strojarski računalni tehničar (rs razredi)
    • Robotika – izrada robotske ruke
  • Tehničar za računalstvo (rt razredi)
    • Web Design – kreiranje intuitivno korisničko sučelje koje odgovara svim uređajima koji koriste industrijske standard ECMA kodiranja.
    • Robotika – sastavljanje dijelova robotske ruke i njegovo programiranje
    • Medijska produkcija – kreiranje platforme za snimanje videa i prijenosa uživo, miksanje grafičkog dizajna s fotografiranjem i filmografijom.
  • Ekonomist (ek razredi)
    • Društveni mediji za poslovanje – korištenje društvenih medija za promicanje proizvoda i usluga.

Tijek prijave:

• Online prijava: Molimo vas da ispunite online obrazac koji sadrži osnovne informacije o vama, poput vaše dobi, smjera školovanja te kratak opis (motivacija) zašto biste željeli sudjelovati u mobilnosti.
  • Selekcija kandidata: Povjerenstvo će odabrati kandidate za intervju temeljem prijave.
  • Intervju: Odabrani kandidati bit će pozvani na intervju s povjerenstvom, tijekom kojeg će se procijeniti vaša motivacija, jezične sposobnosti te prethodno iskustvo relevantno za projekt. Povjerenstvo će odabrati kandidate temeljem osobnih karakteristika poput motivacije, predanosti, sposobnosti timskog rada te komunikacijskih vještina.

Kriterij za odabir učenika:

• Opći uspjeh učenika;
  • Uspješno i pravovremeno izvršavanje zadataka na praktičnom radu, snalažljivost u radnom okruženju i poštivanje radne etike – ocjena iz praktične nastave ili stručnih predmeta, preporuka nastavnika;
  • Razvijene socijalne vještine – uzorno vladanje, mali broj izostanaka i pedagoške mjere;
  • Dobro poznavanje stranog jezika (najmanje A2 razina) – intervju na stranom jeziku, ocjena iz stranog jezika u dosadašnjem srednjoškolskom obrazovanju;
  • Motivacija za učenjem i stjecanjem novih kompetencija i iskustava – motivacijsko pismo i njegova kvaliteta;
  • Posebna postignuća (npr. zapaženi rezultati na školskim i ostalim natjecanjima, dosadašnje sudjelovanje u prijašnjim projektima mobilnosti, izvanškolske i izvannastavne aktivnosti, sudjelovanje u vijeću učenika i sl.);
  • Pripadnost nekoj od ranjivih skupina (učenici s teškoćama, lošijeg socioekonomskog statusa, sa zdravstvenim poteškoćama i sl.);
  • Pisana suglasnost roditelja (nakon selekcije kandidata).

S poštovanjem,

Projektni tim.