UPISI U PRVE RAZREDE U ŠKOLSKOJ GODINI 2024./2025. – LJETNI ROK

Učenici koji osvare pravo upisa u prvi razred mogu se upisati (dolaskom u školu):

• 10.7.2024. – od 08.00 do 13.00 sati
  • 11.7.2024. – od 08.00 do 13.00 sati
  • 12.7.2024. – od 08.00 do 13.00 sati

ili slanjem upisnice i ostale dokumentacije na e-poštu upisi.ssds@gmail.com (do 12.7.2024. godine u 13.00 sati).

Ako roditelj/skrbnik upisnicu šalje elektroničkim putem srednjoj školi, potrebno je da u eporuci navede i svoj osobni kontakt (broj telefona, broj mobitela) kako bi ga škola mogla kontaktirati.

VAŽNO:
Učenici sa teškoćama u razvoju koji su ostvarili pravo izravnog upisa školi dostavljaju:

• Potpisanu upisnicu
  • Mišljenje stručne službe HZZO-a za profesionalno usmjeravanje
  • Rješenje nadležnog ureda državne uprave o primjerenom obliku obrazovanja

Navedenim učenicima za upis u školu nije potrebna Potvrda medicine rada/obiteljskog/školskog liječnika.

Potrebna dokumentacija za upis

OPĆA GIMNAZIJA
  •  bodovni prag 60 bodova
PRIRODOSLOVNO - MATEMATIČKA GIMNAZIJA
  •  bodovni prag 70 bodova
EKONOMIST
  • Potvrda nadležnog školskog liječnika
TEHNIČAR ZA RAČUNALSTVO
STROJARSKI RAČUNALNI TEHNIČAR
AUTOMEHANIČAR - jmo
INSTALATER GRIJANJA I KLIMATIZACIJE
PLINOINSTALTER - jmo
ELEKTROMEHANIČAR - jmo
ELEKTROINSTALATER - jmo
FRIZER - jmo
  • Ugovor o naukovanju

Zdravstvene kontraindikacije za četverogodišnje programe

OPĆA GIMNAZIJA – Kronični poremećaji koji znatno remete kognitivno funkcioniranje.

TEHNIČAR ZA RAČUNALSTVO – Oštećenje funkcije vida, neraspoznavanje boja, nedostatak stereovida, gluhoća ili teža nagluhost u govornom području, kronični poremećaji koji remete kognitivno, emocionalno i psihomotoričko funkcioniranje, kronični poremećaji koji remete funkciju mišićno-koštanog sustava.

EKONOMIST – Slabovidnost/sljepoća. Gluhoća i teža nagluhost u govornom području. Oštećenje glasa i/ili govora koja utječu na komunikaciju. Teža oštećenja funkcije gornjih ekstremiteta. Kronični poremećaji koji značajno remete kognitivno funkcioniranje.

Zdravstvene kontraindikacije za JMO zanimanja

AUTOMEHANIČAR – Oštećena funkcija vida. Oštećenje funkcije sluha i nemogućnost nošenja osobnih zaštitnih sredstava za zaštitu sluha pri radu u buci. Neraspoznavanje osnovnih boja. Teža oštećenja funkcije mišićno-koštanog, dišnog i/ili srčano-žilnog sustava. Kronični poremećaji koji trajno remete kognitivno i emocionalno funkcioniranje. Kronični poremećaji koji mogu dovesti do gubitka svijesti i/ili ravnoteže.Teže oštećenje funkcije kože na šakama i podlakticama.

INSTALATER GRIJANJA I KLIMATIZACIJE – Oštećena funkcija vida i nedostatak stereovida. Oštećenje funkcije sluha i nemogućnost nošenja osobnih zaštitnih sredstava za zaštitu sluha pri radu u buci. Neraspoznavanje osnovnih boja.Teža oštećenja funkcije mišićno-koštanog, dišnog i/ili srčano-žilnog sustava. Kronični poremećaji koji znatno remete kognitivno, emocionalno i psihomotoričko funkcioniranje. Kronični poremećaji koji mogu dovesti do gubitka svijesti i/ili ravnoteže. Teže oštećenje funkcije kože na šakama i podlakticama.

PLINOINSTALATER – Oštećena funkcija vida i nedostatak stereovida. Oštećenje funkcije sluha i nemogućnost nošenja osobnih zaštitnih sredstava za zaštitu sluha pri radu u buci. Neraspoznavanje osnovnih boja. Nedostatak njuha. Teža oštećenja funkcije mišićno-koštanog, dišnog i srčano-žilnog sustava. Kronični poremećaji koji znatno remete kognitivno, emocionalno i psihomotoričko funkcioniranje. Kronični poremećaji koje mogu dovesti do gubitka svijesti i/ili poremećaja ravnoteže.

ELEKTROMEHANIČAR – Oštećenje funkcije vida, neraspoznavanje boja, nedostatak stereovida, gluhoća ili teža nagluhost u govornom području, kronični poremećaji koji remete kognitivno, emocionalno i psihomotoričko funkcioniranje, kronični poremećaji koji remete funkciju mišićno-koštanog sustava, kronične bolesti koji trajno remete funkciju srčano-žilnog i dišnog sustava, te kronični poremećaji koji mogu dovesti do gubitka svijesti i/ili poremećaja ravnoteže.

ELEKTROINSTALATER – Oštećenje funkcije vida, neraspoznavanje boja, nedostatak stereovida, gluhoća ili teža nagluhost u govornom području, kronični poremećaji koji remete kognitivno, emocionalno i psihomotoričko funkcioniranje, kronični poremećaji koji remete funkciju mišićno-koštanog sustava, kronične bolesti koji trajno remete funkciju srčano-žilnog i dišnog sustava, te kronični poremećaji koji mogu dovesti do gubitka svijesti i/ili poremećaja ravnoteže.

FRIZER  – Slabovidnost/sljepoća, neraspoznavanje boja, gluhoća/teža nagluhost u govornom području, oštećenja glasa i/ili govora koja utječu na komunikaciju. Kronični poremećaji koji onemogućavaju uredno kognitivno i emocionalno funkcioniranje. Teže oštećenje funkcije mišićno-koštanog sustava. Dišni poremećaji s težim oštećenjem funkcije pluća. Teže oštećenje funkcije kože na otkrivenim dijelovima tijela. Utvrđene alergije na profesionalne alergene.