Ovdje se nalaze poveznice na zanimljive i korisne internetske stranice.

Često se pitamo jesmo li ispravno napisali neku riječ, zanima nas značenje ili značenja neke riječi, a nemamo pri ruci tiskani rječnik hrvatskog jezika. U tome nam uvelike može pomoći Hrvatski jezični portal.

Hrvatski jezični portal (HJP) je prva rječnička baza hrvatskog jezika na internetu. Rezultat je zajedničkog projekta Novog Libera i Srca. Sadrži preko 100000 riječi. Sadržaj rječničke baze se temelji na dosadašnjim rječničkim i leksikografskim izdanjima Novog Libera.

Važno je naglasiti da treba instalirati font Libersina jer bez njega se ne mogu u potpunosti čitati svi znakovi.

Osim rječničke baze, na stranicama se nalazi i rubrika Povijest hrvatskog jezika koja sadrži pisane spomenike i dokumente važne za hrvatski jezik, povijest i kulturu, od Baščanske ploče do Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskog književnog jezika.

Sadržaj stranice Hrvatski jezik osmisli su studenti (a neki od njih već su i diplomirali) kroatistike Filozofskog fakulteta u Zagrebu uz potporu profesora i drugih suradnika. Stranica sadrži korisne materijale poput testova i kvizova iz područja hrvatskog jezika i književnosti, zatim Power Point prezenatacije kao i neka cjelovita djela hrvatske književnosti podjeljena po književno-umjetničkim razdobljima. Stranica www.hrvatskijezik.eu nudi sadržaje vezane za hrvatski jezik svima, bez ikakve naknade.

Da profesori nisu samo "knjiški moljci", nego da se znaju i žele služiti suvremenim medijima, trebala bi svjedočiti i ova stranica Hrvatski po Rebi.  Cilj joj je buditi interes i ljubav prema materinskom jeziku i knjizi.
Stranice su namijenjene učenicima OŠ Ljudevita Modeca u Križevcima, ali i učenicama drugih osnovnih škola, kao pomoć u učenju - nude savjete, obilje informacija, korisnih poveznica, razne materijale poput kvizova i listića.

Zamišljene su kao mozaik čiji kamenčići tvore sliku predmeta hrvatski jezik. Svakome od pet područja (hrvatski jezik, književnost, lektira, jezično izražavanje i medijska kultura)  posvećena je zasebna stranica.

Moja (m)učionica je stranica namijenjena učenicima i nastavnicima zainteresiranima za hrvatski jezik, hrvatsku i svjetsku književnost, dramu i medije. Izradila ju je i održava je profesorica Nataša Sajko. Na stranici se mogu pronaći korisni projekti i materijali za nastavu hrvatskoga jezika i književnosti.

Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje središnja je hrvatska znanstvena ustanova za proučavanje i njegovanje hrvatskoga jezika. Osnovan je 1948. g., a pod sadašnjim imenom djeluje od 1997. godine.
Temeljna je zadaća Instituta znanstveno proučavanje hrvatskoga jezika, njegovanje hrvatske jezikoslovne tradicije i očuvanje hrvatskoga jezičnog identiteta. Rad Instituta odvija se u sklopu znanstvenoistraživačkih projekata. Uključuje u prvome redu obradbu i izdavanje temeljnih djela hrvatske suvremene i povijesne leksikografije, prikupljanje i obradbu dijalekatne i onomastičke jezične građe te izradbu raznorodnih jezikoslovnih priručnika.