Glamurozna noć
Autor: Ružica Mlinarić, 23. 6. 2014.

Sve što ima svoj početak ima i svoj  kraj. Tako je došao i kraj srednjoškolskog obrazovanja dugoselskih maturanata. Kao i svake godine priređena je maturalna večera kojom su ispraćeni svi maturanti Srednje škole Dugo Selo, uključujući četverogodišnje i trogodišnje smjerove.

Svečana večera održala se 12. lipnja 2014. godine u hotelu  u Sesvetama s početkom u 19 sati. Djevojke su očarale svojom elegantnošću preko noći postavši princeze dok su  kravate, košulje i odjela  krasile muški dio maturanata. Maturalnu je večer otvorila ravnateljica škole Darinka Svetec održavši govor. Tijekom večeri su proglašeni najbolji učenici i razred generacije te kraljica i kralj večeri. Učenicima generacije proglašene su Sandra Remenar, učenica 4.og razreda te Valentina Golub, učenica 3.f  razreda dok je razredom generacije proglašen 4.rtb.  Zatim je Lucija Perko, učenica 4.og, održala govor u ime svih učenika kojim je izrazila zahvalu svim profesorima i roditeljima. Prvi ples učenici su  otplesali sa svojim roditeljima te  pokazali kako su i dalje mamini i tatini mezimci. Nakon što su roditelji napustili salu, učenici su se počastili odličnim specijalitetima te uživali plešući sa svojim profesorima. Oko ponoći došlo je vrijeme da se izaberu kralj i kraljica maturalne, a izbor je bio izrazito tijesan. U uži izbor za titulu kraljice večeri ušle su Tea Budek i Martina Sačarić, a za titulu kralja Fabijan Nushi i Luka Jagatić. Kako su glasovi bili izjednačeni, pobjednici su se izabrali pomoću igre. Naime, formirala su se dva para, Tea i Fabijan te Martina i Luka. Oba para su morala otplesati valcer dok je između njih bio balon- čiji balon prvi ispadne, nažalost, gubi titulu. Nakon okršaja parova, titulu kraljice i kralja ponijeli su Tea Budek i Fabijan Nushi.

Razrednici, iznimno ponosni na svoje učenike, uživali su u posljednjim trenucima sa svojom sada već odraslom dječicom. Maturanti su zakoračili u odrasli svijet, mnogi će nastaviti školovanje, ali nikada više neće biti učenici srednje škole. Zahvaljujemo maturantima na svim doprinosima čime su postali dio povijesti Srednje škole Dugo Selo. Također im želimo uspjeh u životu i da ostvare svoje snove. Iako život nije bajka, oni su uspjeli postati prinčevi, princeze, kraljevi i kraljice makar na jednu noć!

Dodjela nagrada učenicama generacije-

Sandri Remenar (4. og) ...

... i Valentini Golub (3. F)

Kralj i kraljica maturalne večere