Dođoh, vidjeh, pobijedih
Uspješni na Županijskom LiDraNu 2017.
Autor: Ružica Mlinarić, 28. 2. 2017.

Ove su se godine učenici naše škole pokazali veoma uspješnima u svim područjima LiDraNa. Svojim su literarnim, dramskim i novinarskim izričajem zaslužili samo pohvale na Županijskoj smotri LiDraNa koja se za srednjoškolce Zagrebačke županije održala 16. veljače 2017. godine u Velikoj Gorici.

Spremni za polazak

Domaćin je bila Ekonomska škola Velika Gorica koja je 81 učenika i 31 mentora iz dvanaest srednjih škola Zagrebačke županije ugodno ugostila u sportskoj dvorani svoje škole gdje je bio održan doručak za sudionike smotre. Nakon takvog lijepog dočeka, uputili smo se u  Pučko otvoreno učilište VG kako bismo podržali svoje kolege i prijatelje u njihovim nastupima koje je pratilo budno oko žirija. Smotra je započela himnom Lijepa naša u izvedbi učenica škole domaćina.

Učenice troglasnim pjevanjem izvele himnu; foto: www.kronikevg.com

Našu je školu na dramskom dijelu natjecanja predstavljala dramska grupa pod vodstvom profesorice hrvatskog jezika Marine Mihaljević. Probili su led nastupivši prvi i izveli djelo Hudi beteg, šaljivu predstavu koja je upravo zbog naših talentiranih, mladih glumaca amatera osvojila publiku, ali i žiri koji je naše glumce predložio za Državnu smotru LiDraNa.

Hudi beteg osvojio je publiku

Duhovitim nastupima nije bilo kraja: Hamlet u tajicama točka je Srednje škole Ban Josip Jelačić u Zaprešiću koja je također zaslužila biti predložena na daljnji izbor. Nakon točaka kao što su bili ulomci Krležinih Balada Petrice Kerempuha i Gospode Glembajevih te ostalih zanimljivih izvedba, uslijedile su recitacije i monolozi. Naša je učenica Katarina Ljeljak vrlo profesionalno izvela monolog iz Nore, autora Henrika Ibsena.

Katarina Ljeljak izvodi monolog iz Ibsenove Nore

Svoj smo doprinos dali i u kategoriji radijskog stvaralaštva s emisijom Mladi u svijetu droge. Uz vodstvo profesorice Martine Curać učenici Monika Sirotković, Mirela Blažević i Roberto Ćaćić okušali su se u voditeljskom i tehničkom poslu stvaranja radijske emisije.

Od strane žirija literarnog dijela smotre, dvije su naše učenice zaslužile same pohvale iako je konkurencija bila jaka. Marinela Blažutić svojom je pjesmom „Lađa“ zauzela četvrto mjesto, dok si je Darija Nikolić modernom petrarkističkom pjesmom „Ljubav na prvi like“ osigurala prolazak dalje.

Predstavnice naše škole za literarni i novinarski izraz

Veliku je radost osigurao i školski list Marteen koji je, oduševivši žiri dizajnom, temama i obradom teme broja, bio predložen, zajedno sa školskim časopisom Ban Srednje škole u Zaprešiću te dvama novinarskim radovima iz ivanićgradske Srednje škole Ivan Švear i Gimnazije Velika Gorica, za Državnu smotru.

Svi su se radovali uspjesima svojih kolega te uživali u zajedničkom druženju na još jednoj smotri LiDraNa koja je svjedočila da, unatoč školskim brigama i svim problemima svakodnevice, učenici i njihovi profesori još uvijek uživaju u svim ljepotama koje nam gluma, stih i riječ nude.

Marija Grgošić, 4.ogb